Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 11.04.2011 13:42:18 

PRÍBEH NÁŠHO BRANKA

 

DELFÍN-LIEČITEĽ ?... 

 

 

            Zvieratá vplývajú na človeka blahodarne už len svojou prítomnosťou. Pohladenie malého nežného zvieraťa odbúrava stres. Upokojujúco pôsobí mačka spiaca na slnku či rybičky v akváriu. Pes zasa vzbudzuje vo svojom pánovi radosť zo života, nedovolí mu zamýšľať sa nad problémami. Takmer všetky zvieratá vedia  aspoň podporne,  či "doplnkovo"   liečiť ľudí, psychicky či fyzicky. Niektoré zvieratá pomáhajú už len tým, že ich človek pozoruje, iné dotykom, pohladením, ďalšie, napríklad kone, aktívnym pohybom... Osobitnú a významnú úlohu v podpornej liečbe chorých detí s duševnými poruchami zohrávajú "najinteligentnejšie" cicavce žijúce v moriach- DELFÍNY...

               

                Delfinoterapia na Kryme

            Fyzioterapeut Anatolij Smoljaninov z Kyjeva,  už niekoľko rokov organizuje pre deti na Kryme delfinoterapiu, čiže liečbu pomocou delfínov. Anatolij Smoljaninov vysvetľuje, že delfíny vysielajú elektromagnetické vlny, ktoré dokážu ovplyvniť niektoré procesy v organizme človeka. Vďaka tejto schopnosti vraj dokážu pomáhať napríklad deťom s cukrovkou, mozgovou obrnou, autizmom či Downovým syndrómom, ale aj deťom, ktoré psychicky zaostávajú, dokonca i tým, ktoré vôbec nereagujú na okolie. Kontakt s delfínom, dotyky, narážanie ňufákom i zvuky, ktoré vydávajú, to všetko blahodarne pôsobí najmä na psychiku chorých detí. Delfinoterapia nie je zázrak, nenahrádza klasickú  liečbu a terapiu založenú na vedeckých poznatkoch zo súčasnej medicíny,   niektorým deťom vôbec nemusí pomôcť, ale...  zastávame názor, že ak je to to možné, treba to vyskúšať a prípadne,  ak sa ukážu pozitívne výsledky, ďalej ju v budúcnosti aplikovať.

                         

               Delfinoterapia inde vo svete

               Medzi priekopníkov delfinoterapie patrí Kim Rosenová. Podľa nej majú delfíny okrem obrovskej inteligencie a nežného srdca ďalšiu cennú vlastnosť - vynikajúco rozvinutý lokalizačný systém. Prostredníctvom odrážania zvukových vĺn od svojho okolia doslova vidia dovnútra väčšiny objektov. To im v spojitosti s výborným zrakom umožňuje vnímať prostredie v rozsahu tristošesťdesiat stupňov, teda v kruhu. Vďaka tomu sú delfíny schopné okamžite objaviť chorobu či odchýlku u svojho druha a začať ju liečiť. Keď sa pozeráme do očí delfína, je to celkom iný zážitok, ako keď hľadíme do očí akéhokoľvek iného zvieraťa. Ak budete mať možnosť,  skúste si to! Pravdepodobne,  budete  veľmi príjemne prekvapení ...:)))

TOPlist